Spółka PFR Nieruchomości uruchomiła stronę internetową zgorzelec.mdr.pl, gdzie zamieszczane będą aktualne informacje o mieszkaniach budowanych przy ul. Lubańskiej w ramach programu Mieszkanie+ w Zgorzelcu.

Zainteresowani znajdą na stronie informacje o trwającej inwestycji, w tym o:

  • rodzajach budowanych przy ul. Lubańskiej mieszkań, ich rozkładzie i powierzchni
  • o kryteriach i warunkach, które powinni spełniać kandydaci na najemców
  • o preferencjach jakie będą brane pod uwagę przy wyborze najemców

Strona zawiera także wiele innych przydatnych informacji np. o programie, w ramach którego powstają budynki mieszkaniowe, czy możliwościach dopłat, wsparcia na jakie mogą liczyć poszukujący własnego lokum w Polsce.     

Uwaga! Na stronie zgorzelec.mdr.pl zostanie umieszczona także informacja o terminie, a jakim rozpocznie się nabór wniosków na zawarcie umów najmu mieszkań w budynkach przy ul. Lubańskiej. Termin ten nie został jeszcze wyznaczony.

Mieszkanie w Zgorzelcu – niedługo nabór wniosków

Z końcem kwietnia 2023 zakończy się budowa osiedla domów wielorodzinnych przy ul. Lubańskiej.  PFR Nieruchomości i zgorzelecki samorząd przygotowują się do ogłoszenia naboru wniosków na najem.  

Późną wiosną na kameralnym osiedlu z infrastrukturą towarzyszącą, które spółka PFR Nieruchomości, zgodnie z założeniami programu Mieszkanie Plus, wybudowała przy ul. Lubańskiej, na terenie przekazanym przez zgorzelecki samorząd, zostanie oddanych do użytku 221 mieszkań wykończonych pod klucz, czyli gotowych do zamieszkania, ale bez mebli i sprzętu AGD. Większość, bo aż 104 mieszkania stanowią lokale dwupokojowe. Pozostałe 117 mieszkań to 96 lokali trzypokojowych, 11 czteropokojowych i 10 kawalerek.

Inwestor, spółka PFR Nieruchomości oraz zgorzelecki samorząd przygotowują się do ogłoszenia naboru wniosków. Wcześniej zainteresowani najmem poznają stawki opłat, które są jeszcze negocjowane przez miasto. Informacje o stawkach opłat, terminie rozpoczęcia naboru wniosków na najem oraz wskazówkami gdzie i jak go złożyć, zostaną opublikowane na stronie internetowej miasta – zgorzelec.eu.

Informacja o naborze przez SMS

Wszystkich, którzy do tej pory nie wpisali swojego numeru telefonu do bazy smsów SMS ZGORZELEC, zachęcamy aby dokonali tego na stronie sms.zgorzelec.eu lub wysłali krótką informację tekstową (sms) o treści : +MIASTO  na numer 664 078 400.  Dzięki tej usłudze będą Państwo poinformowani o uruchomieniu naborów wniosków oraz informowani o awariach, niebezpieczeństwach, zagrożeniach, utrudnieniach etc.

Warto wiedzieć…

• mieszkania w Zgorzelcu będą przeznaczone wyłącznie na wynajem – bez możliwości dojścia do własności. • wysokość kaucji zabezpieczającej umowę najmu lokalu mieszkalnego stanowi 6-krotność miesięcznego czynszu • składający wniosek może liczyć na punkty preferencyjne, jeśli spełnia jedno lub kilka z kryteriów, które zawarto w uchwałach Rady Miasta Zgorzelec numer: 433/2022, 441/2022 i 486/2022

Budują się domy, buduje się strona

Trwa budowa osiedla domów wielorodzinnych przy ul. Lubańskiej, dlatego zawieszamy stronę mieszkanie.zgorzelec.eu, której zadaniem było zbadanie skali zainteresowania programem i wstępne określenie preferencji potencjalnych najemców.

Strona spełniła swoją rolę i niebawem zastąpi ją nowa witryna, którą właśnie przygotowuje spółka PFR Nieruchomości. Będzie to kompendium wiedzy dla zainteresowanych zamieszkaniem w jednym z pięciu domów wielorodzinnych, które zostaną wybudowane w ramach rynkowej części programu „Mieszkanie +” na przekazanych na ten cel przez miasto Zgorzelec nieruchomościach przy ul. Lubańskiej. Uruchomienie nowej strony nastąpi w najbliższym czasie.

Równolegle z pracami nad stroną w urzędzie miasta opracowywany jest projekt uchwały, która określi zasady naboru wniosków na mieszkania. O  kryteriach, których spełnienie będzie premiowane punktami preferencyjnymi, zadecyduje rada miasta, a uchwalone przez radnych warunki zostaną umieszczone na wyżej wspomnianej stronie projektu.


Budowa przy Lubańskiej

Na gruntach obok hali sportowej PGE Turów Arena powstaje pięć budynków cztero- i pięciokondygnacyjnych. Pomieszczą one 221 mieszkań wykończonych w standardzie podstawowym. Ich łączna powierzchnia użytkowa wyniesie ponad 11 tys. m², co daje średnią powierzchnię mieszkania na poziomie 51,46 mkw. Zdecydowaną większość w strukturze mieszkań stanowią te dwu- i trzy pokojowe, których jest odpowiednio 104 i 96. Nie zabraknie również kawalerek – zaplanowano ich 10, a także mieszkań czteropokojowych – takich lokali będzie 11.

- Długo, bo aż trzy lata, przyszło nam czekać na tę chwilę. Start inwestycji poprzedziły liczne rozmowy i uzgodnienia, trzeba też było dopełnić wielu formalności. Przed nami ostatnia prosta, czyli 18 miesięcy, podczas których na wyznaczonym terenie wybudowane zostanie zapowiadane osiedle mieszkaniowe. Mam nadzieję, że dzięki tej inwestycji ze Zgorzelcem zwiąże się na długo, a może nawet na stałe 221 rodzin – podkreślił podczas uroczystej inauguracji budowy

Skip to content